Nadstavbu ukončila prehra v Púchove, v piatok začína play-off

18.03.2003 Celý región

Extraliga volejbalistov ukončila 6. kolom nadstavbovú časť\r\n\r\nMatador Púchov - VK PU Prešov 3:1 (17, 17, -22, 19)\r\nPU: Kempa, Hrivnák, Červeň, Sopko st. , Šp...
Extraliga volejbalistov ukončila 6. kolom nadstavbovú časť

Matador Púchov - VK PU Prešov 3:1 (17, 17, -22, 19)
PU: Kempa, Hrivnák, Červeň, Sopko st. , Špaček, Tholt (libero Ondrušek, Soták, Škvarek).
Hralo sa 91 minút, pred 200 divákmi rozhodovali Kováčik a Vaško.

V prvých dvoch setoch domáci na ihrisku dominovali, na rozdiel od Prešovčanov sa im daril servis, hostia si nedokázali prihrať a nedostali sa k vážnejšiemu odporu. Karta sa obracala v treťom dejstve. \"Na ihrisko prišiel namiesto Čerevňa Škvarek, preskupili sme postavenie na bloku a keď sa Kempovi podarilo niekoľko útočných akcií so oboma blokármi, odľahčili sme kolíkových útočníkov. Začal sa nám dariť servis, odtlačili súpera od siete a vyhrali tretí set. Zápas sme mali rozohratý na tajbrejk, ale vo štvrtom sete od stavu 18:18 súper urobil štyri nádherné, ťažké zásahy v poli, po ktorých bodoval a získal rozhodujúci náskok. Celkovo sa však hral v tejto fáze pekný volejbal, keď sa bodovalo po ucelených akciách, robilo sa málo chýb. Pre nás je dôležité, že sme si pred play-off otestovali hru tretieho blokára Hrivnáka a zvýšili tak možnosti variácií v našej hre. Ak uspejeme v prvom kole play-off s Humenným, v semifinále by nás čakal práve Púchov a tak to malo aj istý charakter testu, \" hodnotil tréner VK PU Richard Vlkolinský.